Kontakt en af kirkens medarbejdere

Præsteteam og pastoral stab

Flemming Mølhede
Ledende præst

Ansvar for overordnet ledelse, strategi,
kirkeplantninger, præsteteam, pastoral stab og Advisory Board

Anne Joy Aagaard
Præst

Ansvar for stab og netværksgrupper
53 53 93 55
anneaagaard@vineyard.dk

Christopher Aagaard
Præst

Ansvar for medie, streaming og UNG
21 68 79 75
christopher@vineyard.dk

Maria Lundbak Hinge
Lovsangspræst

Ansvar for gudstjenester, organisationsudvikling og lovsang
61 66 75 75
maria@vineyard.dk

Emil Rindom Nørholm
Præstelærling

Emilrindom@vineyard.dk

Kathrine Jul Chercka
Børnekirkeleder

28 96 19 00
kathrine@vineyard.dk

Kirstin Hauge Mortensen
Leder af Tjen København

60 21 35 61
kirstin@vineyard.dk

København Vineyards stab

Staben er en samling af engagerede mennesker, der fast giver en dag om ugen til kirken. Vi er både et arbejdsfællesskab, hvor vi arbejder hårdt og ambitiøst for at få vores kirkefamilie til at blive endnu bedre, og så er vi et vandringsfællesskab, der sammen udforsker, hvad det vil sige at følge Jesus i vores liv og tjeneste.

Simon Philip Sørensen
Ass. områdeleder (Musik og tilbedelse)

simonphilip@vineyard.dk

Henrik Engedal Nissen
Medie og grafik

Henrik@vineyard.dk

Natalie Lomax Jessen
PA for Flemming Mølhede
Gudstjenester, Vineyard Nordic

Natalie@vineyard.dk

Vera Sønderby Jensen
Netværksteamet

veraksj@gmail.com

Amalie Nielsen
Netværksteamet

Amalienielsen@vineyard.dk

Maria Lysholm Nielsen
Tjen København

maria.lysholm@gmail.com

Nikolaj Trolle
Gudstjenester

Nikolajtrolle@vineyard.dk

Frederikke Marcher Clausen
PA for Anne Aagaard

Frederikkeclausen@vineyard.dk

Louise Lysholm Nielsen
Tjen København (Family Time)

louiseblysholm@gmail.com

Salomé Lind
Tjen København (Family Time)

salomelind97@gmail.com

Michael Vestergaard
Medie og grafik

micvest@gmail.com

Jeanette Vielsted Holst
Kvineyard

jeanette.vielsted@gmail.com

Irina Pedersen
Bogholder

regnskab@vineyard.dk

Annika Thusholt
Vineyard UNG

Annikathusholt@icloud.com

Janni Fuglsang
Tjen København (Family Time)

dinamaquesa30@gmail.com

Bo Lykke
Bygningen

bolykke855@gmail.com

Negin Hamidi
Administrator – vikar

admin@vineyard.dk

Vil du være med?

Kunne du tænke dig at joine denne dejlige gruppe mennesker, så kontakt stabsleder Anne Aagaard (anneaagaard@vineyard.dk) og få en uforpligtende snak om, hvad du kunne have lyst til at bidrage med, eller hvilket team der mangler lige en som dig i øjeblikket! Du kan også altid tage fat i en fra staben og høre mere! Der er altid plads til flere, og vi vil elske af byde dig velkommen i staben.

Go top