Kontakt en af kirkens medarbejdere

Præsteteam

Flemming Mølhede
Ledende præst

flemming@vineyard.dk

Christopher Aagaard
Præst

Områdeleder (Gudstjenester, UNG, Teentraining)
christopher@vineyard.dk

Anne Joy Aagaard
Præst og Stabsleder

Områdeleder (Netværksgrupper)
53 53 93 55
anneaagaard@vineyard.dk

Hasse Falk Jakobsen
Præst

Områdeleder (Gudstjenester, Administration, Bygning)
28 51 53 03
hasse@vineyard.dk

København Vineyards stab

Staben er en samling af engagerede mennesker, der fast giver en dag om ugen til kirken. Vi er både et arbejdsfællesskab, hvor vi arbejder hårdt og ambitiøst for at få vores kirkefamilie til at blive endnu bedre, og så er vi et vandringsfællesskab, der sammen udforsker, hvad det vil sige at følge Jesus i vores liv og tjeneste.

Maria Lundbak Hinge
Pastoral stab
Områdeleder (Musik og tilbedelse)

61 66 75 75
maria@vineyard.dk

Kirstin Hauge Mortensen
Pastoral stab
Områdeleder (Tjen Kbh)

60 21 35 61
kirstin@vineyard.dk

Kathrine Jul Chercka
Pastoral stab
Børnekirkeleder

28 96 19 00
kathrine@vineyard.dk

Christina Ladefoged Bytofte
Administration

33 31 66 67 (fastnet kontor)
cbytofte@vineyard.dk

Rasmus Lodberg
Områdeleder (Medier)

31 69 22 91
lodberg@vineyard.dk

Anja Sønderby Bak
Områdeleder (Gudstjenester)

27 24 65 08
anjabak@vineyard.dk

Gitte Falk Jakobsen
Områdeleder (Mercy Outreach)

gitte.falk.jakobsen@gmail.com

Simon Philip Sørensen
Ass. områdeleder (Musik og tilbedelse)

53 61 17 00
simonphilip@vineyard.dk

Anders Munck Theisen
Ass. områdeleder (Bygningen)
Gudstjenester

anders@1027ms.dk

Vera Sønderby Jensen
Netværksgrupper

veraksj@gmail.com

Natalie Lomax Jessen
PA for Flemming Mølhede
Gudstjenester, Vineyard Nordic

Natalie@vineyard.dk

Frederikke Marcher Clausen
PA for Anne Aagaard

Frederikkeclausen@vineyard.dk

Henrik Engedal Nissen
Medie og grafik

Henrik@vineyard.dk

Louise Lysholm Nielsen
Tjen København (Family Time)

louiseblysholm@gmail.com

Maria Lyshom Nielsen
Tjen København

maria.lysholm@gmail.com

Michael Vestergaard
Medie og grafik

micvest@gmail.com

Jeanette Vielsted Holst (på barsel)
Kvineyard

jeanette.vielsted@gmail.com

Katharina Bjørstorp Quist
Musik og tilbedelse

katharinaquist@gmail.com

Monika Lind
Tjen København (Family Time + Børnekirke)

Bo Lykke
Bygningen

bo.lykke@hotmail.com

Nikolaj Trolle
Gudstjenester

Nikolajtrolle@vineyard.dk

Vil du være med?

Kunne du tænke dig at joine denne dejlige gruppe mennesker, så kontakt stabsleder Anne Aagaard (anneaagaard@vineyard.dk) og få en uforpligtende snak om, hvad du kunne have lyst til at bidrage med, eller hvilket team der mangler lige en som dig i øjeblikket! Du kan også altid tage fat i en fra staben og høre mere! Der er altid plads til flere, og vi vil elske af byde dig velkommen i staben.

Kontor

Irina Pedersen
Bogholder

regnskab@vineyard.dk

Kristina Nørgård Poulsen
Praktik i Børnekirken

Go top