Kontakt en af kirkens medarbejdere

Præsteteam

Flemming Mølhede
Ledende præst

Overordnet ledelse og strategi,
kirkeplantninger, præsteteam, pastoral stab og advisory board

Christopher Aagaard
Præst

Områdeleder (Gudstjenester, UNG, Teentraining)
21 68 79 75
christopher@vineyard.dk

Anne Joy Aagaard
Præst

Stabsleder og områdeleder (Netværksgrupper)
53 53 93 55
anneaagaard@vineyard.dk

Hasse Falk Jakobsen
Præst

Områdeleder (Gudstjenester, Administration, Bygning)
28 51 53 03
hasse@vineyard.dk

Maria Lundbak Hinge
Præstevikar og Pastoral stab
Områdeleder (Musik og tilbedelse)

61 66 75 75
maria@vineyard.dk

København Vineyards stab

Staben er en samling af engagerede mennesker, der fast giver en dag om ugen til kirken. Vi er både et arbejdsfællesskab, hvor vi arbejder hårdt og ambitiøst for at få vores kirkefamilie til at blive endnu bedre, og så er vi et vandringsfællesskab, der sammen udforsker, hvad det vil sige at følge Jesus i vores liv og tjeneste.

Kirstin Hauge Mortensen
Pastoral stab
Områdeleder (Tjen Kbh)

60 21 35 61
kirstin@vineyard.dk

Kathrine Jul Chercka
Pastoral stab
Børnekirkeleder

28 96 19 00
kathrine@vineyard.dk

Christina Ladefoged Bytofte
Administration og kontor

Fastnet:
33 31 66 67
cbytofte@vineyard.dk

Anja Sønderby Bak
Områdeleder (Gudstjenester)
Vineyard Nordic

27 24 65 08
anjabak@vineyard.dk

Gitte Falk Jakobsen
Områdeleder (Mercy Outreach)
Kvineyard

gitte.falk.jakobsen@gmail.com

Simon Philip Sørensen
Ass. områdeleder (Musik og tilbedelse)

simonphilip@vineyard.dk

Anders Munck Theisen
Ass. områdeleder (Bygningen)
Gudstjenester

anders@1027ms.dk

Natalie Lomax Jessen
PA for Flemming Mølhede
Gudstjenester, Vineyard Nordic

Natalie@vineyard.dk

Vera Sønderby Jensen
Netværksgrupper

veraksj@gmail.com

Frederikke Marcher Clausen
PA for Anne Aagaard

Frederikkeclausen@vineyard.dk

Henrik Engedal Nissen
Medie og grafik

Henrik@vineyard.dk

Louise Lysholm Nielsen
Tjen København (Family Time)

louiseblysholm@gmail.com

Maria Lysholm Nielsen
Tjen København

maria.lysholm@gmail.com

Michael Vestergaard
Medie og grafik

micvest@gmail.com

Jeanette Vielsted Holst
Kvineyard

jeanette.vielsted@gmail.com

Clara Petersen
Musik og tilbedelse

clara@vineyard.dk

Nikolaj Trolle
Gudstjenester

Nikolajtrolle@vineyard.dk

Salomé Lind
Tjen København (Family Time)

salomelind97@gmail.com

Bo Lykke
Bygningen

bolykke855@gmail.com

Irina Pedersen
Bogholder

regnskab@vineyard.dk

Emil Rindom Nørholm
Præstepraktikant
Gudstjenester, Alpha og Mission Julegave

Emilrindom@vineyard.dk

Vil du være med?

Kunne du tænke dig at joine denne dejlige gruppe mennesker, så kontakt stabsleder Anne Aagaard (anneaagaard@vineyard.dk) og få en uforpligtende snak om, hvad du kunne have lyst til at bidrage med, eller hvilket team der mangler lige en som dig i øjeblikket! Du kan også altid tage fat i en fra staben og høre mere! Der er altid plads til flere, og vi vil elske af byde dig velkommen i staben.

Go top