Klassiske grupper

Hvad er en klassisk netværksgruppe?

En klassisk netværksgruppe mødes i private hjem for at dele liv og relatere troen til hverdagen. En aften består af lovsang, samtale og bøn for hinanden, foruden tid til kaffe og hygge.

Alle grupper er åbne for flere og glæder sig til at få besøg af dig.

Hver 2. mandag og hver 2. tirsdag kl. 19.00
Hillerød

Vi mødes hver mandag, den ene uge er programmet livet med Gud, lovsang og bøn. Den modsatte uge er kort med bøn og måske en kop kaffe. Vi spiser sammen, så ofte det er muligt.

Lise Theisen
2031 5495 / lisetheisen@gmail.com
Anders Theisen
2834 6877 / anders@1027ms.dk

Hver 2. mandag kl. 18.30-20.30
Helsinge

Trine Berg
trine.b79@gmail.com


Hver mandag kl. 19.00
Hillerød

Birgitte Lynge
Lars Lynge

Kontakt: lars.lynge@mail.dk

Hver tirsdag kl. 19.00
Valby

Vi er en gruppe med forskellig alder, hverdag og forhold til tro, som mødes
mødes ugentligt til åbne samtaler og bøn.

Rakel Skårhøj
2075 3052 / rakelsk@hotmail.com
Peter Flansmose
flansmose@gmail.com
Filip Bak
2624 3654

Hver tirsdag kl. 19.00
København NV

Vores netværksgruppe er en familie. Vi mødes for at dele livets ’ups and downs’ og på den måde lære hinanden godt at kende. Vi har gode snakke, synger lovsang, beder, griner, drikker kaffe og spiser kage, holder lectio divina, ser film og skiftes lidt til at holde en andagt. Hver måned tager vi på Bastard Café og spiller brætspil og har det sjovt! Du er mega meget velkommen!!!

Jeppe Petersen
3042 4110 / jeppekp3008@gmail.com
Jonatan Haslund
42494983 / jonatan.gjerrild@gmail.com

Hver onsdag kl. 16.30-18.30
Vanløse

Vi sætter pris på forskellighed og bestræber os på at kunne favne alle slags mennesker i vores gruppe. Når vi mødes, lader vi os ofte inspirere af morgenandagten på P2.

Christian Mercier
2973 0675 / cc.mercier@gmail.com
Andreas Nielsen
andreasn@vineyard.dk

Hver onsdag kl. 19.00
Nørrebro / Frederiksberg

Vi mødes ugentligt i et personligt trosfællesskab, hvor du kan være med til oplæg, bøn og samtale om tro. Ca. en gang om måneden mødes vi kl. 18 og spiser vi sammen.

Vera Sønderby Jensen
2984 0974 / veraksj@gmail.com
Kristina Lykke
3133 5770 / lykke_kristina@hotmail.com
Katrine Lund
6010 4480 / kls_p39@hotmail.com

Hver onsdag kl. 19.00
Nordvest/FRB/Valby

Vi er en gruppe unge mennesker, som lægger vægt på fællesskab. Vi mødes ugentligt i vores hjem til snak og bøn, og af og til mødes vi på Bastard cafe og spiller spil.

Salomé Lind
2989 3393 / salomelind97@gmail.com
Kirstin Hauge Mortensen
6021 3561 / kirstin@vineyard.dk

Hver onsdag kl. 19.00
Frederiksberg
– En gruppe for unge i 20’erne

Vi er en gruppe unge mennesker i 20’erne, som lægger vægt på fællesskab. Vi mødes ugentligt i vores hjem til snak og bøn.

Mikkel Toldam
2728 0477 / mikkeltol@hotmail.com

Hver 2. onsdag kl. 19
Frederikssund

Ole og Jane Christensen / 21650674

Hver torsdag kl. 19.00
Nordvest

Annabella Mathiesen
6185 0409 / annabellatye@hotmail.com
Jacob Mathiesen
2897 1470 / mereremoulade@hotmail.com

Hver 2. mandag
VALBY / SYDHAVN

Vi reflekterer og snakker over et sted fra Bibelen og ser også gerne Youtube-videoer eller andet relevant. Vi mødes hver anden uge som udgangspunkt. Alle er velkomne!

Henrik Engedal Nissen
4272 2250 / engedalnissen@gmail.com

Hver onsdag kl. 19.00
Valby

Vi er et tværkirkeligt fællesskab, som mødes ugentligt for at opmuntre og inspirere hinanden gennem bøn, lovsang og utrolig lækker kage!! Alle er velkomne!

Christina Haslund Ryborg
5116 7045 / christina.ryborg@gmail.com
Joakim Haslund Ryborg
2243 3379 / jayhaslund@gmail.com
Maria Høiberg Clausen
2871 4491 / mariagamst@gmail.com
Rasmus Høiberg Clausen
2870 0694 / rasmus.marcher.clausen@gmail.com

Hver 2. onsdag kl. 19.30
Skovlunde

Vi er en gruppe behageligt voksne, som mødes hver anden uge til lectio divina og meningsfulde samtaler om Gud og livet.

Flemming Mølhede
6019 6667 / moelhede@vineyard.dk
Margaret Neimanas
2296 9931 / neimanas@hotmail.com
Flemming Quist
4016 6264 / flemming.quist@gmail.com

Hver tirsdag kl. 19
Nørrebro

Vi er en gruppe med forskellig alder, hverdag og forhold til tro, som mødes
mødes ugentligt til åbne samtaler og bøn.

Hannah Pesu Jespersen
50200381 / hannahpesu@gmail.com
Bo Jespersen

Hver 2. onsdag kl. 19.00
Sengeløse/Hvidovre

Verner Lundbak // 28 29 41 75
Bente Lundbak // 24 21 17 03
Inge Bjerregaard // 72 48 23 71
Henrik Bjerregaard // 61 61 43 03

Go top