Kontakt en af kirkens medarbejdere

Kirkens lederteam

Flemming

Flemming Mølhede
Ledende præst (orlov oktober, november & december)

Ansvar for overordnet ledelse, strategi,
kirkeplantninger, lederteam og Advisory Board

Anne Joy Aagaard
Præst

Ansvar for stab, netværksgrupper og Alpha
53 53 93 55
anneaagaard@vineyard.dk

Maria Lundbak Hinge
Lovsangspræst

Ansvar for gudstjenester, organisationsudvikling og lovsang
61 66 75 75
maria@vineyard.dk

Emil Rindom Nørholm
Præstelærling

Ansvar for Vineyard UNG + Young Grapes
53 56 36 75
Emilrindom@vineyard.dk

Kathrine Jul Chercka
Børnepræst

28 96 19 00
kathrine@vineyard.dk

Kirstin Hauge Mortensen
Leder af Tjen København

60 21 35 61
kirstin@vineyard.dk

Victoria

Victoria Rousing
Præstesupport (Gudstjenester og medier)
60 51 80 26
Victoriarousing@vineyard.dk

København Vineyards stab

Staben er en samling af engagerede mennesker, der fast giver en dag om ugen til kirken. Vi er både et arbejdsfællesskab, hvor vi arbejder hårdt og ambitiøst for at få vores kirkefamilie til at blive endnu bedre, og så er vi et vandringsfællesskab, der sammen udforsker, hvad det vil sige at følge Jesus i vores liv og tjeneste.

Negin Hamidi
Administrator

admin@vineyard.dk

Simon Philip Sørensen
Ass. områdeleder (Musik og tilbedelse) (Orlov)
simonphilip@vineyard.dk

Natalie Lomax Jessen
Ass. områdeleder (gudstjenester)
PA for Flemming Mølhede

Natalie@vineyard.dk

Henrik Engedal Nissen
Medie og grafik

Henrik@vineyard.dk

Maria Lysholm Nielsen
Tjen København

maria.lysholm@gmail.com

Nikolaj Trolle
Gudstjenester

Nikolajtrolle@vineyard.dk

Louise Lysholm Nielsen
Tjen København (Family Time)

louiseblysholm@gmail.com

Michael Vestergaard
Medie og grafik

micvest@gmail.com

Clara Petersen
Musik og tilbedelse

clara@vineyard.dk

Annika

Annika Thusholt
Netværksgrupper (De unges rum)

Annikathusholt@icloud.com

Janni Fuglsang
Tjen København (Family Time)

dinamaquesa30@gmail.com

Bo Lykke
Udendørsansvarlig

bolykke855@gmail.com

Iris Joensen
Tjen København
Family Time

Anja Sønderby Bak
Gudstjenester

anja@vineyard.dk

Irina Pedersen
Bogholder

regnskab@vineyard.dk

Vil du være med?

Kunne du tænke dig at joine denne dejlige gruppe mennesker, så kontakt stabsleder Anne Aagaard (anneaagaard@vineyard.dk) og få en uforpligtende snak om, hvad du kunne have lyst til at bidrage med, eller hvilket team der mangler lige en som dig i øjeblikket! Du kan også altid tage fat i en fra staben og høre mere! Der er altid plads til flere, og vi vil elske af byde dig velkommen i staben.

Go top