Velkommen!

Her på siden kan du finde de forskellige familie netværksgrupper i vores kirke, der samles rundt omkring i København i løbet af ugen. Alle grupper er åbne, og vil meget gerne høre fra dig og have dig med – så tag endelig kontakt.
Du er også velkommen til at besøge forskellige grupper, hvis du har lyst til det.

Hvis du har spørgsmål til grupperne, eller gerne vil have hjælp til at finde en, der passer til dig, så kan du skrive til Anne Aagaard eller Annika Thusholt, som kan hjælpe dig med det.

Roswall

Hvidovre/Amager/Rødovre
Hver anden onsdag kl. 17.30

Stine og Thomas Balle Roswall // 3163 4034 // thomas@yfc.dk

Skovlunde
En hverdag + en fredag i måneden

Maria Lundbak Hinge // 6166 7171 // maria@vineyard.dk
Marianne Lindhardt // 2421 1513 // marianne@vineyard.dk


Frederiksberg/Islands Brygge
Hver anden torsdag kl. 17-19.
Vi laver let mad sammen mens børnene leger, og så spiser vi sammen. (Danish/English)

Lisa og Simon Bækgaard // 2245 5574

Hvidovre
Hver anden fredag kl. 17.30

Sara og Sune Henriksen // sara@sshenriksen.dk


Engberg

Glostrup
3 onsdage i måneden.

Anne Engberg // anne_kousholt@hotmail.com
Christian Engberg // christian.rich.engberg@gmail.com

Amager – Kommer snart!

Kathrine Chercka // kathrine@vineyard.dk

Scroll til toppen