Velkommen!

Her på siden kan du finde de forskellige netværksgrupper i vores kirke, der samles rundt omkring i København i løbet af ugen. Alle grupper er åbne, og vil meget gerne høre fra dig og have dig med – så tag endelig kontakt.
Du er også velkommen til at besøge forskellige grupper, hvis du har lyst til det.

Hvis du har spørgsmål til grupperne, eller gerne vil have hjælp til at finde en, der passer til dig, så kan du skrive til Anne Aagaard eller Annika Thusholt, som kan hjælpe dig med det.

Nordvest
Hver anden onsdag kl. 19 – 21 (ulige uger)

Anne Aagaard // 5353 9355
anneaagaard@vineyard.dk

Frederiksberg
Hver anden torsdag kl. 19.

Annika Thusholt // 4271 6936
Amalie Nielsen // 3024 0589


Vanløse
Hver onsdag kl. 16.30-18.30

Christian Mercier // 2973 0275

Skovlunde
Hver anden onsdag kl. 19.

Flemming Quist // 4016 6264
flemming.quist@gmail.com
Flemming Mølhede


Valby
Hver anden torsdag kl. 19.30 – Bibelstudie

Beate Jensen // 5211 5733

Frederiksberg
Hver onsdag kl. 19.

Laura Fhær Engedal Nissen // 2239 7413
laurafhaer180@gmail.com
John Fhær Engedal Nissen // 2066 2822
jiihaja@gmail.com


Sengeløse/Køge
Hver anden onsdag kl. 19.

Bente og Verne Lundbak // verner@lundbak.net
Henrik og Inge Bjerregaard henrik.just.bjerregaard@gmail.com inge.w.bjerregaard@gmail.com


Nordvest
Hver onsdag kl. 19

Jesper Andersen // jesper.andersen25@gmail.com

YOUNG GRAPES – København Vineyard
Hver anden fredag kl. 18-21.
Går du i 6.-9. kl. så er Young Grapes lige noget for dig!

Caleb Lind // lindcaleb03@gmail.com
Emil Nørholm Rindom


linda og thomas

Tingbjerg
Hver anden onsdag kl. 18.30 – Livsruten

Linda Ammitzbøll-Bach // labuniq@gmail.com
Thomas Ammitzbøll-Bach // thomasj@uu.dk

Anja bak
Mathias Bak

Nordvest
Hver anden onsdag kl. 19-21.

Anja Bak // 2724 6508
Mathias Bak // 3169 5474


Elisabeth Larsen

Nørrebro – ALPHA
10 onsdage fra 18.30-21.00
Alpha er for dig, der ønsker at udforske den kristne tro. Alle er velkomne!

Elisabeth Larsen // 2464 7475
elisabeth.r.l@mail.dk

Jeppe

Nordvest
Hver onsdag kl. 19.

Jeppe Petersen // 3024 4110 // jeppekp3008@gmail.com
Anders Sohn Thomsen


Jackie

Frederiksberg – English speaking
Every other Tuesday

Jackie Oguto // +45 3075 2897 // ogutu.jackie@gmail.com
Liselotte Bentsen // +45 6016 3951
liselottebengtsen@gmail.com

Alejandro
Luzelena

Frederiksberg – Espanõl
Every Saturday at 10.00

Luzelena Simonsen // lusabar@yahoo.com

Scroll til toppen